Drzemka poprawia pamięć, świadomość oraz wpływa na efektywność uczenia się.

×

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: taxonomy_path w jobboard_preprocess_page() (linia 33 z /home/customer/www/praca.farmacja.pl/public_html/sites/all/themes/jobboard/template.php).

Drzemka poprawia pamięć, świadomość oraz wpływa na efektywność uczenia się.

AUTOR: admin
DATA PUBLIKACJI: 24.11.2016
KATEGORIA:
<img src="https://praca.farmacja.pl/media/3658">Czy wiesz, że niektóre miasta są właściwie zamknięte w godzinach popołudniowych?
Jeśli lubisz od czasu do czasu uciąć sobie drzemkę, nie krępuj się bo są zdrowe oraz stanowią integralną część dobowego rytmu snu.
Nawet jeśli miałeś przyzwoity sen w nocy, Twoja czujność i skupienie w ciągu dnia spada.
10-20 minutowa drzemka zasila organizm jak ładowarka baterie i powoduje, że dłużej w ciągu dnia jesteśmy produktywni.
Niektóre renomowane, światowe firmy jak Google czy Apple respektują tę potrzebę i pozwalają swoim pracownikom na krótką drzemkę po lunchu.
Badania wykazały, że krótkie drzemki poprawiają wydajność w pracy.
Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kolorado w Boulder dzieci, które nie mają popołudniowej drzemki są mniej radosne i skupione, wykazują wyższy poziom lęku i niższe umiejętności w rozwiązywaniu problemów w stosunku do dzieci, które tę drzemkę miały.
To samo dotyczy osób dorosłych.Naukowcy z Berkley odkryli, że dorośli, którzy regularnie korzystają z popołudniowej drzemki mają lepszą zdolność uczenia się i ulepszoną funkcję pamięci.
Drzemki są tak bardzo istotne, ponieważ powodują ponowne uruchomienie w mózgu systemu, w którym pamięć krótkotrwała jest wyczyszczona a nasz mózg staje się odświeżony i posiada nowy obszar przestrzeni.


Sprawdź najnowsze oferty pracy na: Praca Farmacja.pl.