WPŁYW FACEBOOKA NA DŁUGOŚĆ ŻYCIA

×

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: taxonomy_path w jobboard_preprocess_page() (linia 33 z /home/customer/www/praca.farmacja.pl/public_html/sites/all/themes/jobboard/template.php).

WPŁYW FACEBOOKA NA DŁUGOŚĆ ŻYCIA

AUTOR: admin
DATA PUBLIKACJI: 30.11.2016
KATEGORIA:
SOCIAL MEDIA A JAKOŚĆ ŻYCIAZespół naukowców z Uniwersytetu Kalifornii w San Diego przeprowadził badania na temat wpływu Facebooka na długość życia.
Badanie potwierdziło to, co było wiadomo od dawna o świecie offline - ludzie, którzy rozwinęli sieć kontaktów żyją dłużej.
Wyniki pokazały, że istnieje pozytywny związek między użytkowaniem sieci społecznościowych a długością życia, gdyż pomaga to poprawić i rozwinąć swoje powiązania społeczne w prawdziwym życiu.
Negatywne skutki Facebooka są zauważalne tylko, gdy jego użytkownicy spędzają zbyt dużo czasu na Facebooku a mało w trybie komunikacji offline.
Profesor Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Kalifornii James Fowler wyjaśnił, że większość użytkowników Facebooka ma zrównoważone podejście do wirtualnego i realnego świata.
Stopień socjalizacji w trybie offline mierzony jest przez liczbę wspólnych zdjęć, które zazwyczaj wskazują na realne spotkania ze znajomymi.
Potrzeba kolejnych badań, by uwiarygodnić je ponad wszelką wątpliwość.
Z całą pewnością stwierdzić można, że to co dzieje się na Facebooku i innych portalach społecznościowych wpływa na nasze realne życie.

Sprawdź najnowsze oferty pracy na: Praca Farmacja.pl.