ŚWIADOME PRZYJMOWANIE PLACEBO MOŻE ZMNIEJSZAĆ BÓL

×

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: taxonomy_path w jobboard_preprocess_page() (linia 33 z /home/customer/www/praca.farmacja.pl/public_html/sites/all/themes/jobboard/template.php).

ŚWIADOME PRZYJMOWANIE PLACEBO MOŻE ZMNIEJSZAĆ BÓL

AUTOR: admin
DATA PUBLIKACJI: 07.12.2016
KATEGORIA:


Istnieje błędne przekonanie, że placebo działa tylko wtedy, gdy pacjent nie zdaje sobie sprawy, że przyjął właśnie placebo.
Najnowsze badania wykazały, że placebo może złagodzić ból wtedy, gdy pacjenci wiedzą, że je przyjmują.
U 30% uczestników badania, którzy świadomie stosowali placebo wraz z lekami przeciwbólowymi nastąpiło zmniejszenie dolegliwości bólowych w przeciwieństwie do 16%, którzy brali tylko leki przeciwbólowe.
Według głównego autora badań Teda Kaptchuk z Harvard Medical School: "Biorąc tabletkę w kontekście relacji pacjent-lekarz, nawet jeśli wiesz, że to placebo - to rytuał zmienia objawy i prawdopodobnie uaktywnia obszary mózgu, które te objawy modulują".
Potrzebne są dalsze badania nad efektem placebo - jak działa i co go wywołuje, gdy pacjent jest świadomy jego przyjmowania.
Miejmy nadzieję, że w przyszłości wyniki badań dostarczą nowych metod leczenia dla wszystkich cierpiących z powodu przewlekłych problemów bólowych".

Sprawdź najnowsze oferty pracy na: Praca Farmacja.pl.