Vitusapotek

Vitusapotek

1 oferta

Vitusapotek to:

311 aptek

3000 pracowników

BENEFITY:

Atrakcyjny system premiowyAtrakcyjny system premiowy
«feriepenger»
Pracowniczy fundusz emerytalny
Rozwojowe projekty indywidualne
Specjalistyczne szkoleniaSpecjalistyczne szkolenia
Zniżki pracowniczeZniżki pracownicze

Informacje o pracodawcy

 

Kim jesteśmy?

 

Norsk Medisinaldepot AS (NMD) jest jednym z największych w kraju dostawców farmaceutyków i produktów związanych ze zdrowiem. Magazyn centralny i administracja znajdują się w Oslo, podczas gdy duże części północnej Norwegii są obsługiwane z magazynu w Harstad.

Sieć aptek Vitusapotek jest własnością Norsk Medisinaldepot (NMD), który zatrudnia około 3000 pracowników i posiada 311 aptek na terenie kraju.

 


Nasze wartości

 

Nasze wartości zawarte są w skrócie ICARE, czyli:

  • Integrity (integracja)
  • Customer-First (pacjent w centrum)
  • Accountability (odpowiedzialność)
  • Respect (respekt)
  • Excellence (ciągły rozwój i poprawa)

*Nie jesteśmy agencją pośrednictwa pracy.

 


Zalety pracy w Vitusapotek

 

Farmaceuci z Polski pracujący w Vitusapotek wymienili 5 głównych zalet pracy w norweskiej aptece ogólnodostępnej.

Pierwszą z nich jest możliwość szybkiego awansu. Aby zostać kierownikiem apteki wystarczy być magistrem farmacji i posiadać minimum 2 letnie doświadczenie w zawodzie.

Drugą zaletą jest możliwość ciągłego rozwoju i uczęszczania w szkoleniach, webinariach i programach rozwojowych, które zapewnia firma. Vitusapotek otrzymało w 2015 roku nagrodę od HR Norge za pracę kompetencyjną na rzecz swoich pracowników i managerów.

Kolejną zaletą jest brak hierarchii pomiędzy lekarzem a farmaceutą. Oba te stanowiska cechuje przyjacielska relacja gdzie dobro pacjenta jest stawiane na pierwszym miejscu. W Norwegii, jak podają ostatnie badania wykonane na zlecenie związku zawodowego aptekarzy (Apotekforeningen) zawód ten wyróżnia się największym zaufaniem społecznym spośród innych zawodów sektora zdrowotnego.

Warto tutaj wspomnieć też o kilkukrotnie większych zarobkach jako czwartej już zalecie.

Praca w aptece ogólnodostępnej w kraju fiordów, to możliwość świadczenia usług farmaceutycznych obejmujących między innymi: szczepienia, opiekę nad pacjentem uzależnionym (LAR), wywiad lekarski czy pomoc w użyciu leków na astme (inhalasjonsveiledning). W aptece ogólnodostępnej realizowane są również recepty dla zwierząt.

Praca w Vitusapotek daje również możliwość styczności z norweską naturą. Oprócz zorzy polarnej i hytt, kraj ten słynie z pięknych i charakterystycznych miast, dzikiej przyrody z wodospadami i lodowcami, wysokimi górami i głębokimi fiordami.

 


Wspieramy

 

W ramach zrównoważonego rozwoju Vitusapotek wspiera finansowo akcję różowej wstążki oraz lekarzy bez granic (Leger uten grenser).

Farmaceuto, jeśli marzy Ci się apteka w norweskiej wiosce, u podnóża gór, w otoczeniu fiordów, to dobrze się składa, bo mamy dla Ciebie taką ofertę. Nie czekaj i aplikuj już teraz!

 

Przeczytaj artykuł: https://praca.farmacja.pl/rynek-pracy/farmaceuta-i-jego-status-spoleczny-w-norwegii

 

Aktualne oferty pracy