Artykuły: edukacja

Studia farmaceutyczne
22.05.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Na etapie wyboru profilu w liceum, decydując o zdawanych na maturze przedmiotach albo w trakcie rekrutacji na studia – wcześniej czy później przychodzi ten moment, że musisz zdecydować o swojej ścieżce kariery. Żeby wybrać dobrze, musisz wiedzieć, co chcesz w życiu robić. Jeśli rozważasz zawód farmaceuty, dobrze trafiłeś. Dziś postaramy się przybliżyć Cię do podjęcia decyzji, czy warto iść na studia farmaceutyczne.
28.03.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Klasyczne, eksperckie artykuły naszpikowane wiedzą, dynamiczne, angażujące video z gotowymi poradami, a może coraz popularniejsze podcasty lub influencerskie profile w social mediach, które łączą przyjemne z pożytecznym? Farmaceuta ma dziś wybór jak nigdy dotąd – znajdzie dla siebie treści, które pozwolą mu być na bieżąco z branżą, wesprą jego zawodowy rozwój, a nawet odprężą po pracy. Gdzie ich szukać? Mamy dla Was przegląd najciekawszych e-adresów!
Staż w aptece - cel i obowiązki stażysty
12.04.2021
AUTOR: Wojtek Chudziński
Po obronie pracy magisterskiej na kierunku farmacja przychodzi czas na obowiązkowy staż w aptece. Jakie zadania wykonuje stażysta w aptece?
Specjalizacje dla farmaceutów
22.10.2020
AUTOR: Wojtek Chudziński
Aby farmaceuta mógł w codziennej pracy przekazywać pacjentowi najświeższą wiedzę za zakresu nauk medycznych i farmakoterapii, zobowiązany jest do ustawicznego kształcenia i ciągłego rozwoju. Oprócz studiów podyplomowych i szkół doktorskich, można wyróżnić specjalizacje dla farmaceutów.
17.07.2020
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Studia farmaceutyczne w Polsce trwają 11 semestrów (pięć i pół roku) i zakończone są zdobyciem tytułu magistra farmacji. W okres studiowania wliczony jest także półroczny, obowiązkowy staż w aptece. Jak wyglądają studia na kierunku farmacja? Które uczelnie w Polsce oferują nauczanie w ramach tego kierunku?
Punkty edukacyjne dla farmaceutów
10.06.2020
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Dla magistrów farmacji nauka nie kończy się na studiach. Na absolwentach kierunku farmacja, pracujących w aptekach i hurtowniach, spoczywa obowiązek ciągłego rozwoju. Za każdą szkoleniową aktywność przyznawane są punkty edukacyjne dla farmaceutów. W jaki sposób farmaceuta może realizować wymóg kształcenia ustawicznego?
25.05.2020
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
W dobie pandemii koronawirusa zostały wprowadzone zmiany dla farmaceutów, które zarówno rozszerzyły ich uprawnienia, jak i mają zapewnić dostęp do określonych leków wykorzystywanych w leczeniu COVID-19. Jak wygląda realizacja e-recepty w tym wyjątkowym okresie?
Studia podyplomowe dla farmaceutów
22.05.2020
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Nauka kończy się na studiach? Nie w przypadku farmaceutów - oprócz obowiązku ciągłego kształcenia się, wynikającego z Rozporządzenia Ministra Zdrowia, można skorzystać z szerokiej oferty edukacyjnej dedykowanej magistrom farmacji. Jakie studia podyplomowe dla farmaceutów można realizować w Polsce?
Narzędzia farmaceuty - z czego korzystać, by być na bieżąco?
24.04.2020
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Praca w aptece wymaga ciągłego trzymania ręki na pulsie, by być zorientowanym w najważniejszych tematach branżowych. Jakiego typu narzędzia farmaceuty wykorzystać, by być na bieżąco z branżą farmaceutyczną?
E-recepta - kwestie problematyczne
30.03.2020
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
E-recepta, mimo że nie jest to już żadna nowość w polskich aptekach, nadal potrafi przysporzyć sporo problemów. Kwestie odpłatności leków, uprawnienia dodatkowe oraz wydawanie psychotropów to częste pytania, które zadają farmaceuci na temat realizowania e-recept. Sprawdźcie trzy pytania i trzy odpowiedzi dotyczące tych zagadnień.