Artykuły: higiena pracy

18.03.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Ile zarabia farmaceuta pracujący w aptece w Polsce? Jeszcze nigdy nie było tak trudno odpowiedzieć na to pytanie. Obecnie rynkiem pracy rządzi ciągła zmiana. Niespodziewane wydarzenia, takie jak pandemia COVID-19, konflikt zbrojny Rosji z Ukrainą czy wysoka inflacja, odbiły się na kosztach życia i wynagrodzeniach – tych nominalnych i realnych. Wzrosty płac nie zawsze oznaczają podniesienie poziomu życia, bo nawet jeśli do portfela trafia więcej pieniędzy, szybciej i jeszcze więcej niż wcześniej z niego ubywa. Jakie to stawki aktualnie i czy odpowiadają na nasze bieżące potrzeby? Przeanalizujmy „Raport płac 2023. Zarobki personelu fachowego aptek”.
05.02.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Elastyczny czas pracy zyskuje na popularności. Coraz częściej ubiegają się o niego pracownicy i śmielej korzystają z niego pracodawcy. Wszystko za sprawą pandemii COVID-19 podczas której elastyczny czas pracy stał się rozwiązaniem przy obostrzeniach epidemiologicznych. Efekt? W 2023 roku praca zdalna trafiła do kodeksu pracy.
24.07.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czy to już ten moment, aby myśleć o zmianie pracy? Czy myśl o poszukiwaniu nowego miejsca pracy przyszła niedawno, czy może jest już z Tobą jakiś czas i wciąż nie potrafisz podjąć decyzji? Sprawdź, jakie sytuacje powinny być dla Ciebie wyraźnymi sygnałami, że czas na ostateczny krok.
10.07.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czy wiesz, ile dni urlopu przysługuje Ci na Twojej umowie i jak obliczyć wymiar wolnego w ciągu roku? Sprawdź od czego zależy długość urlopu wypoczynkowego i jakie prawa Ci przysługują.
08.01.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Kursy kwalifikacyjne to nowa forma kształcenia podyplomowego farmaceutów – czytamy na stronie Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Dzięki uzupełniającej edukacji farmaceuci będą mogli świadczyć dodatkowe usługi medyczne. Poznaj nowe możliwości rozwoju w Twojej karierze.
10.10.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Większa odpowiedzialność, awans, długi staż pracy bez wzrostu wynagrodzenia lub inflacja – powodów, dla których pracownik może poprosić o podwyżkę, może być wiele. Z drugiej strony przedsiębiorcy ponoszą coraz wyższe koszty prowadzenia działalności. Co jeśli jako pracodawca nie jesteś w stanie zaproponować wyższego wynagrodzenia, ale chcesz zatrzymać cennego pracownika? Rozważ poniższe opcje.
Wypalenie zawodowe - objawy, etapy i profilaktyka
11.04.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czy to przejściowe zmęczenie, stresujący okres, który zaraz minie, chwilowe załamanie, a może już wypalenie zawodowe? Sprawdź z nami, czym charakteryzuje się ten groźny syndrom oraz jak mu przeciwdziałać, żeby nie stracić pracy lub przestawić swoją karierę zawodową na nową, satysfakcjonują ścieżkę!
07.02.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Wypadek w pracy, a właściwie zgodnie z definicją bezpieczeństwa i higieny pracy, wypadek przy pracy. Jak je właściwie sklasyfikować, jak postępować, kiedy ma miejsce oraz jakie prawa i obowiązki przysługują pracownikowi i pracodawcy? Wyjaśniamy.
13.12.2021
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Na pytanie „jak się czujesz?”, zawsze znajdziemy odpowiedź, bowiem zawsze posiadamy możliwy do określenia stan psychiczny. Uczucia towarzyszą nam tak w życiu prywatnym, jak w pracy. Co jednak, gdy bywają tak silne, że przeszkadzają w codziennych obowiązkach zawodowych i niekorzystnie oddziałują na współpracowników i pacjentów? Jak zarządzać emocjami – zarówno negatywnymi, jak i pozytywnymi – żeby zachować profesjonalny wizerunek i pracować efektywnie niezależnie od okoliczności? Oto kilka wskazówek.
Pozytywna atmosfera w zespole - jak o nią zadbać?
18.01.2021
AUTOR: Wojtek Chudziński
Pozytywna atmosfera w zespole pracowniczym wydaje się nie do przecenienia. Zadowolony i spełniony pracownik nie jest bowiem jedynie sumą wykonanych zadań i zrealizowanych czynności, ale częścią szerszego łańcucha komunikacji, który ma miejsce w pracy.