Artykuły: praca w aptece

20.05.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Pamiętacie kultową scenę z filmu „Poranek kojota”, w której reżyser żegna się z aktorem słowami „Zadzwoni do Pana”, a na odpowiedź uczestnika castingu: „Ale ja nie mam telefonu”, odpowiada „Ok, ok…”? Śmieszy, dopóki nie dotyczy nas. Jak nie dać się spławić i uniknąć tragikomicznego scenariusza w rzeczywistości? W jaki sposób odczytać intencje pracodawcy i poprowadzić proces rekrutacji, żeby mieć jasność sytuacji i nie pozostawać zbyt długo w zawieszeniu? Sprawdźmy kilka opcji.
06.05.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
To będzie Twoja szczęśliwa 13-stka! Choć pierwszy dzień w pracy może wydawać się niemałym wyzwaniem, można się do niego przygotować, aby był komfortowy, owocny, a nawet przyjemny. Jak to zrobić? Mamy przepis na Twój pomyślny debiut w trzynastu krokach!
22.04.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Pracodawcy dzielą się na tych, którzy są „za” lub „przeciw” pracy zdalnej. Każdy z nich ma swoje argumenty, ale czy tego chcemy, czy nie, ta forma pracy zyskuje na popularności. Na tyle, że została już ujęta w kodeksie pracy. Najczęściej przyglądamy się zdalnej pracy z perspektywy pracownika. Dziś przeanalizujemy ją od strony pracodawcy.
02.04.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Studencie farmacji, czy wiesz już, co chciałbyś robić po studiach? O jakim miejscu pracy marzysz i jakie wynagrodzenie powinien Ci zaproponować przyszły pracodawca, żebyś był usatysfakcjonowany? Jeżeli jeszcze wahasz się z odpowiedzią lub wciąż zastanawiasz się nad ścieżką swojej kariery, jesteś w idealnym miejscu. Na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości odpowie analiza raportu oczekiwań zawodowych studentów kierunku Farmacja, jakiego na rynku jeszcze nie było!
18.03.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Ile zarabia farmaceuta pracujący w aptece w Polsce? Jeszcze nigdy nie było tak trudno odpowiedzieć na to pytanie. Obecnie rynkiem pracy rządzi ciągła zmiana. Niespodziewane wydarzenia, takie jak pandemia COVID-19, konflikt zbrojny Rosji z Ukrainą czy wysoka inflacja, odbiły się na kosztach życia i wynagrodzeniach – tych nominalnych i realnych. Wzrosty płac nie zawsze oznaczają podniesienie poziomu życia, bo nawet jeśli do portfela trafia więcej pieniędzy, szybciej i jeszcze więcej niż wcześniej z niego ubywa. Jakie to stawki aktualnie i czy odpowiadają na nasze bieżące potrzeby? Przeanalizujmy „Raport płac 2023. Zarobki personelu fachowego aptek”.
04.03.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Nie na miejscu, niezręczne, kontrowersyjne, zakazane… Podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruter powinien unikać tematów, które nie są bezpośrednio związane z pracą lub mogą sugerować postawy dyskryminacyjne. Jakie to tematy? Sprawdźmy, aby – niezależnie od roli, jaką pełnimy podczas spotkania – być świadomym swoich praw i obowiązków.
19.02.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Stosowanie przemocy w pracy może dotyczyć relacji pracodawcy i pracownika, ale też zależności pomiędzy pracownikami. Jak rozpoznać, czy to jednorazowe niestosowne zachowanie, czy już karalne pogwałcenie praw pracowniczych? Pochylamy się nad tym ważnym tematem.
11.12.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Planujesz dłuższe urlopy i kilkudniowe wyjazdy na 2024 rok? Najpierw sprawdź, jak rozkłada się kalendarz dni pracujących i wolnych od pracy. Przeanalizowaliśmy dla Ciebie terminarz świąt, żebyś mógł jeszcze lepiej zaplanować urlop i jak najdłużej cieszyć wypoczynkiem!
27.11.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Nie wykorzystałeś w obecnej pracy całego urlopu, a czeka Cię zmiana miejsca pracy? Czy i kiedy taki urlop przepada, na jakich warunkach przechodzi i czy możesz ubiegać się o ekwiwalent pieniężny? Wyjaśniamy.
30.10.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Rozwój kwalifikacji jest ważny w każdej pracy. W przypadku farmaceutów to więcej niż możliwość. Podnoszenie kompetencji to nie tylko ich prawo, ale i ustawiczny obowiązek.