Artykuły: prawo

12.09.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czy istnieje wzór pisma do WIF odnośnie chęci prowadzenia elektronicznej książki narkotycznej? Jak zaznaczyć powiązanie w korekcie zestawienia refundacyjnego? Jakie uzasadnienie podać we wniosku o zwolnienie apteki z prowadzenia środków odurzających grupy I-N i substancji psychotropowych grupy II-P?
13.06.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jak uzyskać prawo wykonywania zawodu farmaceuty? Jakie dokumenty będą potrzebne do tej procedury, aby zostać wpisanym do rejestru farmaceutów? Sprawdź, jak krok po kroku dopełnić formalności, aby rozpocząć karierę w branży farmaceutycznej.
19.05.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czy w przypadku innego kodu EAN wymagane jest zaznaczenie odpowiednika? Co w sytuacji, jeśli na recepcie brakuje kodu pocztowego? Jak powinna postąpić apteka, gdy pacjent chce zwrócić wycofany lek? Sprawdź.
16.05.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czym właściwie jest tzw. praca na godziny oraz jakie możliwości daje pracodawcom i pracownikom na rynku aptekarskim w Polsce? Sprawdź podstawowe założenie tej elastycznej formy zatrudnienia i dowiedz się, jak się ona ma do dyżurów aptek.
09.05.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jesteś związany z branżą farmaceutyczną? Musisz wiedzieć, jak działa i czym się zajmuje Państwowa Inspekcja Farmaceutyczna. Sprawdź cel działalności i kompetencje tej instytucji oraz dowiedz się, jak skontaktować się z GIF.
04.05.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Przygotowując CV, jesteś świadomy, że musisz zawrzeć w nim swoje dane osobowe, doświadczenie zawodowe czy kompetencje twarde. Ale czy wiesz, że w Twoim dokumencie nie może również zabraknąć klauzuli o ochronie danych osobowych? Sprawdź, jaka jest jej aktualna treść i gdzie ją umieścić, aby mieć pewność uczestnictwa w procesie rekrutacyjnym.
Urlop tacierzyński
04.04.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czy wiesz, że urlop tacierzyński to nie to samo, co urlop ojcowski? Jeśli wkrótce zostaniesz rodzicem lub jesteś pracodawcą przyszłych rodziców, musisz wiedzieć, jakie przywileje mają nie tylko pracujące matki, ale i ojcowie. Sprawdź wszystkie niezbędne informacje w tym temacie.
17.03.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jakie dokumenty musi przygotować obywatel Ukrainy chcący podjąć pracę w Polsce, a jakie procedury musi podjąć polski pracodawca zamierzający zatrudnić Ukraińca w swojej firmie? Ścieżka rekrutacyjna zależna była od długości zatrudnienia, miejsca pracy czy rodzaju umowy. Teraz będzie jednak prostsza i szybsza niż dotychczas – dzięki nowej specustawie.
14.03.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czym różni się urlop macierzyński od rodzicielskiego, jakie świadczenia przysługują podczas urlopu wychowawczego i na czym polega urlop ojcowski? Wyjaśniamy zawiłości kodeksu pracy dedykowane pracującym rodzicom.
07.03.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jesteś osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności? Sprawdź, jakie obowiązki i uprawnienia posiadasz jako pracownik. Jesteś pracodawcą? Zapoznaj się z wytycznymi prawa pracy zanim zatrudnisz osobę niepełnosprawną.