Artykuły: prawo

19.02.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Stosowanie przemocy w pracy może dotyczyć relacji pracodawcy i pracownika, ale też zależności pomiędzy pracownikami. Jak rozpoznać, czy to jednorazowe niestosowne zachowanie, czy już karalne pogwałcenie praw pracowniczych? Pochylamy się nad tym ważnym tematem.
05.02.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Elastyczny czas pracy zyskuje na popularności. Coraz częściej ubiegają się o niego pracownicy i śmielej korzystają z niego pracodawcy. Wszystko za sprawą pandemii COVID-19 podczas której elastyczny czas pracy stał się rozwiązaniem przy obostrzeniach epidemiologicznych. Efekt? W 2023 roku praca zdalna trafiła do kodeksu pracy.
11.12.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Planujesz dłuższe urlopy i kilkudniowe wyjazdy na 2024 rok? Najpierw sprawdź, jak rozkłada się kalendarz dni pracujących i wolnych od pracy. Przeanalizowaliśmy dla Ciebie terminarz świąt, żebyś mógł jeszcze lepiej zaplanować urlop i jak najdłużej cieszyć wypoczynkiem!
27.11.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Nie wykorzystałeś w obecnej pracy całego urlopu, a czeka Cię zmiana miejsca pracy? Czy i kiedy taki urlop przepada, na jakich warunkach przechodzi i czy możesz ubiegać się o ekwiwalent pieniężny? Wyjaśniamy.
13.11.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Teraz „apteka dla aptekarza” bardziej niż kiedykolwiek. Po nowelizacji Prawa farmaceutycznego, obowiązującego od 28 września 2023 roku, za nieuprawnione przejęcie apteki może grozić kara nawet 5 mln złotych. Czy zmiana ma szansę skutecznie uszczelnić rynek apteczny w Polsce?
28.08.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
NFZ ogłosił w Polsce koniec obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, czego konsekwencją jest  odebranie farmaceutom uprawnień do realizacji szczepień przeciw COVID-19. Koniec szczepień przeciw COVID-19 w aptekach 30 czerwca br. był ostatnim dniem stanu zagrożenia epidemiologicznego w na
07.08.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Już nie tylko dowód osobisty i prawo jazdy – nowa wersja aplikacji mObywatel 2.0 pozwali na pozyskanie elektronicznego wydania dokumentu Prawa wykonywania zawodu farmaceuty (PWZ). Będzie wygodnie, szybko i bezpiecznie, przekonują twórcy aplikacji rządowej.
27.03.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Na początku 2023 roku nastąpiły istotne zmiany w prawie pracy. Nowe regulacje zawarte w Kodeksie pracy dotyczą m.in. pracy zdalnej. Przepisy uwzględniają nowe prawa i obowiązki zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Sprawdź jakie to zmiany i kiedy wchodzą w życie.
08.03.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jakich informacji można udzielić pacjentowi telefonicznie bez uznana tego za reklamę apteki? Jak należy przechowywać leki OTC i Rx z kodeiną? Jaką ilość recept na lek z importu docelowego powinien otrzymać pacjent od lekarza?
06.03.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Zastanawiasz się nad otwarciem własnej apteki? Najpierw musisz uzyskać pozwolenie na jej prowadzenie. Sprawdź, czy możesz zostać właścicielem apteki, jakie warunki musi spełnić lokal i jakie dokumenty przygotować do wniosku.