Artykuły: rozmowa rekrutacyjna

02.10.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Rekrutacja zdalna jest coraz powszechniejsza, zwłaszcza w pierwszych etapach rekrutacji. Jak wygląda takie e-spotkanie o pracę i jak się do niego przyszykować? Z wszystkimi jego zaletami i wadami, których nie brakuje... Z nami przygotujesz się na 100 proc.!
13.02.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jak ubrać się na rozmowę o pracę, żeby wyglądać profesjonalnie i zwiększyć swoje szanse na posadę? A może strój nie ma żadnego znaczenia? Rozwiewamy wątpliwości: dress code to ważny aspekt spotkania rekrutacyjnego. Nie lekceważ siły wizerunku. Podpowiemy jak zadbać o każdy detal.
07.11.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
„Ile chce Pan / Pani zarabiać?” – to jedno z najczęściej zadawanych pytań na koniec rozmowy o pracę. Mimo że spodziewamy się, że padnie i mamy w głowie interesującą nas kwotę, pieniądze to zawsze krępujący temat. Nie chcemy powiedzieć za mało, żeby nie stracić, ale też boimy się, że jeśli zażądamy zbyt wiele, nie dostaniemy posady. Jak znaleźć złoty środek i z sukcesem zakończyć negocjacje? Podpowiadamy.
29.08.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Nie masz doświadczenia zawodowego, a przed Tobą spotkanie o pracę i rozmowa na temat wynagrodzenia? Sprawdź, jak i czym przekonać pracodawcę, żeby otrzymać satysfakcjonujące wynagrodzenie.
06.06.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jak przygotować CV, żeby wyróżniło się na tle innych aplikacji? Musisz przyciągnąć uwagę rekrutera. Jak jednak pokazuje praktyka, łatwo przesadzić w drugą stronę. W poniższym poradniku podpowiemy Ci, jak to zrobić profesjonalnie i skutecznie.
10.02.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Przygotowując się do rozmowy rekrutacyjnej, skupiamy się na pytaniach, które rekruter może zadać nam. Warto pamiętać, że na końcu spotkania może również paść propozycja zadania pytań rekruterowi przez osobę aplikującą. Czy to konieczne, czy warto i o co pytać, żeby rozmowa zakończyła się sukcesem? Sprawdźmy!
20.12.2021
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Zostałeś zwolniony z pracy? Czas poszukać nowego miejsca zatrudnienia. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną, należy się jednak przygotować, że zostaniemy zapytani o powód zakończenia pracy w poprzedniej aptece. Co mówić i w jaki sposób, żeby wypaść korzystnie? Skup się na dyplomacji.
04.10.2021
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Przygotowując się na rozmowę rekrutacyjną, skupiamy się na przygotowaniu warstwy słownej. Jednocześnie warto pochylić się również nad mową ciała, czyli komunikacją niewerbalną, która obok słów jest równie ważna, a w niektórych sytuacjach nawet ważniejsza, ponieważ to ona zdradza nasze realne intencje i szczere postawy. Jakie błędy są najpopularniejsze podczas rozmowy o pracę? Sprawdźmy!
Rozmowa rekrutacyjna po angielsku - jak przebiega?
30.09.2020
AUTOR: Ilona Gołąbek-Karaś
Polscy farmaceuci z uwagi na wyższe finanse, możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia oraz atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia coraz częściej decydują się na podjęcie pracy poza granicami kraju. Jednym z najważniejszych elementów całego procesu rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna w języku obcym. Jak zatem przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej w języku angielskim?
5 najważniejszych pytań na rozmowie rekrutacyjnej
19.08.2020
AUTOR: Wojtek Chudziński
Niezależnie od wykonywanego zawodu czy miejsca pracy, wzorce procesu rekrutacji stały się praktycznie niezmienne. Pracodawca nie ryzykuje już podejmowania decyzji w oparciu o polecenie bądź świetnie napisane CV. Przed zatrudnieniem odbywa się zatem rozmowa, podczas której kandydat w praktyce będzie mógł się zaprezentować oraz potwierdzić prawdziwość zawartych w dokumentach i rekomendacjach informacji.