Miejsca dla farmaceuty w sieci, czyli co czytać, czego słuchać, kogo obserwować

Miejsca dla farmaceuty w sieci, czyli co czytać, czego słuchać, kogo obserwować

AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
DATA PUBLIKACJI: 28.03.2022

Klasyczne, eksperckie artykuły naszpikowane wiedzą, dynamiczne, angażujące video z gotowymi poradami, a może coraz popularniejsze podcasty lub influencerskie profile w social mediach, które łączą przyjemne z pożytecznym? Farmaceuta ma dziś wybór jak nigdy dotąd – znajdzie dla siebie treści, które pozwolą mu być na bieżąco z branżą, wesprą jego zawodowy rozwój, a nawet odprężą po pracy. Gdzie ich szukać? Mamy dla Was przegląd najciekawszych e-adresów!

 

Strony, serwisy i portale internetowe dla farmaceutów

 

Mgr.farm

Mgr.farm to branżowy serwis dla farmaceutów, a także największy drukowany magazyn dla farmaceutów. Na portalu zamówisz prenumeratę czasopisma, przeczytasz newsy z rynku aptecznego, eksperckie artykuły i naukowe publikacje, ale i będziesz na bieżąco z ofertami pracy dla farmaceutów.

Rx.edu.pl

Profesjonalny serwis dla kierowników i pracowników aptek, w którym tematem przewodnim jest e-recepta w każdej odsłonie. Eksperci wyjaśniają prawne zawiłości, przytaczają przykłady i dobre praktyki oraz odpowiadają na pytania czytelników. Słowem, e-recepty od A do Z!

Receptura.pl

Receptura apteczna to niezbędna dziedzina wiedzy z zakresu farmacji. Dla farmaceutów, a także dla studentów farmacji pojawiło się kompendium wiedzy online na temat leków recepturowych. Eksperci kładą w nim nacisk na praktyczną wiedzę, m.in. przykłady recept na leki robione, kalkulatory oraz video.

Pantabletka.pl

Pan Tabletka to przewodnik po lekach i suplementach diety stworzony dla świadomych pacjentów i medyków. Blog prowadzony jest przez farmaceutę Marcina, który pisze o tym, co robić, aby nie spożywać tabletek. A jeśli już nie ma wyboru – to jak wybrać te najlepsze.

 

Kanały i podcasty dla farmaceutów

 

Coraz popularniejsze stają się w sieci treści video i audio. Na sile zyskują kanały w serwisie YouTube oraz podcasty na Spotify czy innych platformach. Wśród dedykowanych farmaceutom i rynkowi aptekarskiemu można wymienić:

Farmaceutyczne Podsumowanie Tygodnia

Znajdziecie je zarówno na YouTube, jak i na Spotify – to podsumowanie najciekawszych doniesień z rynku aptecznego, które przygotowuje Łukasz Waligórski, farmaceuta i dziennikarz, redaktor naczelny portalu i magazynu MGR.FARM.

Recepta na Przepis

Podcast, w którym Maciej Łokaj - radca prawny, partner w kancelarii Gardens Tax & Legal oraz Joanna Wiszniewska - doktor nauk prawnych, radca prawny, farmaceuta, omawiają wspólnie z zaproszonymi gośćmi najważniejsze zagadnienia prawne dla branży medyczno-farmaceutycznej, skupiając się na ich praktycznych aspektach.

Farmacja TV

Kanał Farmacja.tv jest dedykowany farmaceutom i osobom z branży farmaceutycznej. Znajdziecie tu webinaria, porady, wiedzę praktyczną oraz odpowiedzi na nurtujące pytania. Różnorodne treści pod względem formy, tematyki i merytoryczności sprawią, że każdy znajdziecie tam coś dla siebie. Kanał ten można tez subskrybować na platformie YouTube.

Po prostu o lekach

Podcast prowadzony przez przyszłego farmaceutę, Rafała Sochackiego. Bloger i ekspert marketingu farmaceutycznego w kolejnych odcinkach tłumaczy działanie poszczególnych grup medykamentów oraz poleca leki na konkretne problemy zdrowotne.

 

Profile na Instagramie dla farmaceutów

 

Jeśli myślicie, że na Instagramie nie znajdziecie farmaceutycznych influencerów, tylko spójrzcie na te profile:

@farmaceuta_radzi

Dr nauk farmaceutycznych Magda Stolarczyk pisze i mówi o bezpieczeństwie stosowania leków u dzieci i dorosłych, dużo miejsca poświęcając okresowi ciąży i laktacji.

@mlodyfarmaceuta

Farmaceutka Anna Wyrwas uczy bezpiecznej farmakoterapii, przestrzega przed nieracjonalną suplementacją oraz walczy z pseudomedycyną.

@gapownik_farmaceutyczny

Hanna Przerada to magister farmacji, pracująca w aptece, która na swoim profilu tworzy treści edukacyjne głównie skierowane do medyków, ale nie tylko.

@cierpieniamlodegofarmaceuty

Na koniec coś na rozluźnienie po pracy: Cierpiący Farmaceuta pod postacią memów, czyli humor branżowy, który czasami zrozumie tylko drugi (niekoniecznie cierpiący) farmaceuta… 

REKLAMA
REKLAMA

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA