Kariera i rozwój

REKLAMA
26.07.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Farmaceuta posiada ustawiczny obowiązek rozwoju zawodowego poprzez aktualizację wiedzy i umiejętności. Może go realizować samodzielnie przy pomocy publikacji naukowych czy mediów branżowych, ale też uczestnicząc w konferencjach lub szkoleniach. Jedną z coraz popularniejszych opcji jest również kształcenie podyplomowe. Jakie specjalistyczne kierunki warto wziąć pod uwagę i gdzie studiować? Sprawdź z nami obecną ofertę edukacyjną polskich uczelni.
20.06.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Po studiach farmaceutycznych można pracować w aptece, ale i w firmie farmaceutycznej, np. w charakterze przedstawiciela farmaceutycznego. Czym zajmuje się ten specjalista i czy w ogóle niezbędne są w jego przypadku wyższe studia na kierunku farmacji? Sprawdźmy ABC zawodu handlowca na rynku farmaceutycznym.
25.04.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Myślisz, że praca farmaceuty może być wykonywana wyłącznie stacjonarnie? Nic bardziej mylnego. Branża farmaceutyczna daje coraz większe możliwości zawodowe, również w kontekście trybu zatrudnienia. Praca poza apteką i laboratorium, zdalnie, a może hybrydowo? Przyjrzyjmy się rosnącej na sile pracy z domu, czyli tzw. home office w branży farmaceutycznej.
Wypalenie zawodowe - objawy, etapy i profilaktyka
11.04.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czy to przejściowe zmęczenie, stresujący okres, który zaraz minie, chwilowe załamanie, a może już wypalenie zawodowe? Sprawdź z nami, czym charakteryzuje się ten groźny syndrom oraz jak mu przeciwdziałać, żeby nie stracić pracy lub przestawić swoją karierę zawodową na nową, satysfakcjonują ścieżkę!
28.03.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Klasyczne, eksperckie artykuły naszpikowane wiedzą, dynamiczne, angażujące video z gotowymi poradami, a może coraz popularniejsze podcasty lub influencerskie profile w social mediach, które łączą przyjemne z pożytecznym? Farmaceuta ma dziś wybór jak nigdy dotąd – znajdzie dla siebie treści, które pozwolą mu być na bieżąco z branżą, wesprą jego zawodowy rozwój, a nawet odprężą po pracy. Gdzie ich szukać? Mamy dla Was przegląd najciekawszych e-adresów!
28.02.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Utrata pracy nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Może się wiązać z wieloma negatywnymi emocjami, w tym nawet ze spadkiem poczucia własnej wartości. Najlepiej działać szybko, żeby do tego nie dopuścić. Jeśli jednak do tego dojdzie – jak zmienić podejście i odbudować pewność siebie? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.
31.01.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Myślisz, że do pracy w aptece wystarczy ukończyć studia farmaceutyczne? Faktycznie, wykształcenie jest podstawowym kryterium, ale to nie wszystko. Dzisiejszy konkurencyjny rynek pracy więcej oferuje, ale i oczekuje. Profil idealnego kandydata składa się obecnie z umiejętności twardych, ale i miękkich. Czym są te drugie i dlaczego są coraz bardziej pożądane przez pracodawców? Wyjaśniamy.
13.12.2021
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Na pytanie „jak się czujesz?”, zawsze znajdziemy odpowiedź, bowiem zawsze posiadamy możliwy do określenia stan psychiczny. Uczucia towarzyszą nam tak w życiu prywatnym, jak w pracy. Co jednak, gdy bywają tak silne, że przeszkadzają w codziennych obowiązkach zawodowych i niekorzystnie oddziałują na współpracowników i pacjentów? Jak zarządzać emocjami – zarówno negatywnymi, jak i pozytywnymi – żeby zachować profesjonalny wizerunek i pracować efektywnie niezależnie od okoliczności? Oto kilka wskazówek.
26.11.2021
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
​​​​​​​Choć podczas rozmowy rekrutacyjnej nie powinno się pytać o wiek, ageizm to często spotykane zjawisko na rynku pracy. Z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć pracownicy 50+ i dlaczego warto ich zatrudniać? Ważny temat do prześwietlania.
15.11.2021
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Nie samą wypłatą człowiek żyje – tak można by śmiało podsumować rolę benefitów pozapłacowych. Dlaczego są coraz ważniejsze z perspektywy motywacji w pracy i na jakie dodatki mogą liczyć osoby zatrudnione w aptekach? Sprawdźmy.