Kariera i rozwój

06.03.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Zastanawiasz się nad otwarciem własnej apteki? Najpierw musisz uzyskać pozwolenie na jej prowadzenie. Sprawdź, czy możesz zostać właścicielem apteki, jakie warunki musi spełnić lokal i jakie dokumenty przygotować do wniosku.
19.12.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
CV a wykształcenie. Podpowiadamy, co, jak i gdzie wpisać, aby było poprawnie i skutecznie.
05.12.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Farmacja szpitalna czy przemysłowa, toksykologia, a może farmakologia? Farmaceuci mogą obecnie w Polsce uzyskać specjalizację z dziesięciu dziedzin. Poznajcie bliżej program nauczania każdej z nich i zdecydujcie, w jakiej chcielibyście zostać specjalistami.
21.11.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Inflacja, wieloletni staż pracy, awans, a może dobre wyniki sprzedaży firmy – jest wiele powodów, dla których możesz zacząć myśleć o podwyżce. Zanim ją otrzymasz, czeka Cię rozmowa z pracodawcą. Jak i czym go przekonać? Poznaj sprawdzone techniki negocjacyjne.  
24.10.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Coraz częściej słyszymy o wysokiej inflacji. Coraz bardziej odczuwamy wzrost cen kiedy robimy zakupy, tankujemy samochód czy spoglądamy na rachunki za media. Czy w związku z tym nasze pensje rosną w takim samym tempie, co inflacja? A może powinny? Sprawdźmy.
26.09.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Poznaj Kasię. Na czwartym roku farmacji w ramach Programu Erasmus+, wybrała się na Uniwersytet Lublański, który znajduje się w stolicy Słowenii. Lublana, miasto niedoceniane przez studentów była jej pierwszym wyborem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zarówno organizacyjnych, jak i odczuciach Kasi związanych z wyjazdem zapraszamy na inspirujący wywiad!
29.08.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Nie masz doświadczenia zawodowego, a przed Tobą spotkanie o pracę i rozmowa na temat wynagrodzenia? Sprawdź, jak i czym przekonać pracodawcę, żeby otrzymać satysfakcjonujące wynagrodzenie.
26.07.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Farmaceuta posiada ustawiczny obowiązek rozwoju zawodowego poprzez aktualizację wiedzy i umiejętności. Może go realizować samodzielnie przy pomocy publikacji naukowych czy mediów branżowych, ale też uczestnicząc w konferencjach lub szkoleniach. Jedną z coraz popularniejszych opcji jest również kształcenie podyplomowe. Jakie specjalistyczne kierunki warto wziąć pod uwagę i gdzie studiować? Sprawdź z nami obecną ofertę edukacyjną polskich uczelni.
20.06.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Po studiach farmaceutycznych można pracować w aptece, ale i w firmie farmaceutycznej, np. w charakterze przedstawiciela farmaceutycznego. Czym zajmuje się ten specjalista i czy w ogóle niezbędne są w jego przypadku wyższe studia na kierunku farmacji? Sprawdźmy ABC zawodu handlowca na rynku farmaceutycznym.
25.04.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Myślisz, że praca farmaceuty może być wykonywana wyłącznie stacjonarnie? Nic bardziej mylnego. Branża farmaceutyczna daje coraz większe możliwości zawodowe, również w kontekście trybu zatrudnienia. Praca poza apteką i laboratorium, zdalnie, a może hybrydowo? Przyjrzyjmy się rosnącej na sile pracy z domu, czyli tzw. home office w branży farmaceutycznej.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA