Prawo pracy

30.01.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Planujesz dłuższe urlopy i kilkudniowe wyjazdy na 2023 rok? Najpierw sprawdź, jak rozkłada się kalendarz dni pracujących i wolnych od pracy. Przeanalizowaliśmy dla Ciebie terminarz świąt, żebyś mógł jeszcze lepiej zaplanować urlop i jak najdłużej cieszyć wypoczynkiem!
16.05.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czym właściwie jest tzw. praca na godziny oraz jakie możliwości daje pracodawcom i pracownikom na rynku aptekarskim w Polsce? Sprawdź podstawowe założenie tej elastycznej formy zatrudnienia i dowiedz się, jak się ona ma do dyżurów aptek.
Urlop tacierzyński
04.04.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czy wiesz, że urlop tacierzyński to nie to samo, co urlop ojcowski? Jeśli wkrótce zostaniesz rodzicem lub jesteś pracodawcą przyszłych rodziców, musisz wiedzieć, jakie przywileje mają nie tylko pracujące matki, ale i ojcowie. Sprawdź wszystkie niezbędne informacje w tym temacie.
14.03.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czym różni się urlop macierzyński od rodzicielskiego, jakie świadczenia przysługują podczas urlopu wychowawczego i na czym polega urlop ojcowski? Wyjaśniamy zawiłości kodeksu pracy dedykowane pracującym rodzicom.
07.03.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jesteś osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności? Sprawdź, jakie obowiązki i uprawnienia posiadasz jako pracownik. Jesteś pracodawcą? Zapoznaj się z wytycznymi prawa pracy zanim zatrudnisz osobę niepełnosprawną.
21.02.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Ubiegasz się o pracę farmaceuty i zostałeś poproszony o zaświadczenie o niekaralności? Sprawdź, czy pracodawca ma prawo wymagać od Ciebie takiego dokumentu i jakie są warunki jego uzyskania.
07.02.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Wypadek w pracy, a właściwie zgodnie z definicją bezpieczeństwa i higieny pracy, wypadek przy pracy. Jak je właściwie sklasyfikować, jak postępować, kiedy ma miejsce oraz jakie prawa i obowiązki przysługują pracownikowi i pracodawcy? Wyjaśniamy.
Kierownik apteki - jakie są formy zatrudnienia w aptece?
23.10.2020
AUTOR: Ilona Gołąbek-Karaś
W branży farmaceutycznej funkcjonuje wiele rodzajów form zatrudnienia. Warianty dotyczące poszczególnych umów zróżnicowane są przede wszystkim w zależności od warunków posady. Do głównych aspektów branych pod uwagę należą: zakres wykonywanych obowiązków, czas i miejsce pracy oraz sposób rozliczenia. Jakie formy zatrudnienia w aptece dotyczą kierowników aptek?
Formy zatrudnienia w aptece
17.04.2020
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Formy zatrudniania pracowników w Polsce są bardzo zróżnicowane - prawo pracy dopuszcza kilka rozwiązań dot. typów umów w zależności od warunków podejmowanej pracy - czasu i miejsca jej wykonywania, zakresu obowiązków czy sposobu rozliczania jej wykonywania. Jakie formy zatrudnienia w aptece dotyczą farmaceutów i techników farmaceutycznych?
Wypowiedzenie umowy o pracę - jakie przepisy obowiązują?
10.04.2020
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Wypowiedzenie umowy o pracę kojarzy się głównie negatywnie, jako inicjatywa wychodząca ze strony pracodawcy, który nie jest zadowolony ze swojego pracownika. Jednak także i on ma prawo wypowiedzieć umowę o pracę. Takie decyzje są najczęściej spowodowane brakiem satysfakcji z miejsca pracy i chęcią rozwoju. Jak przepisy definiują tę formę zakończenia współpracy?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA