O czym chcesz poczytać?

Rynek pracy

02.04.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Studencie farmacji, czy wiesz już, co chciałbyś robić po studiach? O jakim miejscu pracy marzysz i jakie wynagrodzenie powinien Ci zaproponować przyszły pracodawca, żebyś był usatysfakcjonowany? Jeżeli jeszcze wahasz się z odpowiedzią lub wciąż zastanawiasz się nad ścieżką swojej kariery, jesteś w idealnym miejscu. Na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości odpowie analiza raportu oczekiwań zawodowych studentów kierunku Farmacja, jakiego na rynku jeszcze nie było!
26.03.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Chcesz pracować w branży farmaceutycznej, ale nie masz ukończonych studiów wyższych z farmacji? Nic straconego. Kwalifikacje zawodowe do pracy w aptece i nie tylko posiada również technik farmaceutyczny. Jak uzyskać prawo do wykonywania tej profesji, jaki jest zakres obowiązków na tym stanowisku i na jakie zarobki można liczyć? Przed Wami kompleksowy przewodnik po zawodzie technika farmaceutycznego.
18.03.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Ile zarabia farmaceuta pracujący w aptece w Polsce? Jeszcze nigdy nie było tak trudno odpowiedzieć na to pytanie. Obecnie rynkiem pracy rządzi ciągła zmiana. Niespodziewane wydarzenia, takie jak pandemia COVID-19, konflikt zbrojny Rosji z Ukrainą czy wysoka inflacja, odbiły się na kosztach życia i wynagrodzeniach – tych nominalnych i realnych. Wzrosty płac nie zawsze oznaczają podniesienie poziomu życia, bo nawet jeśli do portfela trafia więcej pieniędzy, szybciej i jeszcze więcej niż wcześniej z niego ubywa. Jakie to stawki aktualnie i czy odpowiadają na nasze bieżące potrzeby? Przeanalizujmy „Raport płac 2023. Zarobki personelu fachowego aptek”.
04.03.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Nie na miejscu, niezręczne, kontrowersyjne, zakazane… Podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruter powinien unikać tematów, które nie są bezpośrednio związane z pracą lub mogą sugerować postawy dyskryminacyjne. Jakie to tematy? Sprawdźmy, aby – niezależnie od roli, jaką pełnimy podczas spotkania – być świadomym swoich praw i obowiązków.
19.02.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Stosowanie przemocy w pracy może dotyczyć relacji pracodawcy i pracownika, ale też zależności pomiędzy pracownikami. Jak rozpoznać, czy to jednorazowe niestosowne zachowanie, czy już karalne pogwałcenie praw pracowniczych? Pochylamy się nad tym ważnym tematem.
05.02.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Elastyczny czas pracy zyskuje na popularności. Coraz częściej ubiegają się o niego pracownicy i śmielej korzystają z niego pracodawcy. Wszystko za sprawą pandemii COVID-19 podczas której elastyczny czas pracy stał się rozwiązaniem przy obostrzeniach epidemiologicznych. Efekt? W 2023 roku praca zdalna trafiła do kodeksu pracy.
22.01.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Nauczyć się języka angielskiego na poziomie B2, postarać się o awans, a może w końcu wdrożyć koncepcję work-life balance? Chociaż wielu żartuje sobie z noworocznych postanowień, to naprawdę dobry czas na zmiany i nowe otwarcie. Przekonaj się!
11.12.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Planujesz dłuższe urlopy i kilkudniowe wyjazdy na 2024 rok? Najpierw sprawdź, jak rozkłada się kalendarz dni pracujących i wolnych od pracy. Przeanalizowaliśmy dla Ciebie terminarz świąt, żebyś mógł jeszcze lepiej zaplanować urlop i jak najdłużej cieszyć wypoczynkiem!
27.11.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Nie wykorzystałeś w obecnej pracy całego urlopu, a czeka Cię zmiana miejsca pracy? Czy i kiedy taki urlop przepada, na jakich warunkach przechodzi i czy możesz ubiegać się o ekwiwalent pieniężny? Wyjaśniamy.
13.11.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Teraz „apteka dla aptekarza” bardziej niż kiedykolwiek. Po nowelizacji Prawa farmaceutycznego, obowiązującego od 28 września 2023 roku, za nieuprawnione przejęcie apteki może grozić kara nawet 5 mln złotych. Czy zmiana ma szansę skutecznie uszczelnić rynek apteczny w Polsce?