O czym chcesz poczytać?

Rynek pracy

20.03.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
W pierwszej części artykułu PUŁAPKA WIEDZY I KOMUNIKATY, KTÓRE RUJNUJĄ TWOJĄ ROZMOWĘ Z PACJENTEM poznałeś pułapkę wiedzy, która nie pomaga Ci w sprawnej obsłudze pacjenta. Dzisiaj powód drugi
10.03.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jesteś farmaceutą. Wkładasz wiele trudu i zaangażowania w obsługę pacjenta, chcąc mu dostarczyć jak najwyższej jakości porady. Zadajesz pytania, które mają Ci umożliwić jak najlepszą diagnozę a potem proponujesz konkretne preparaty, które mają pomóc pacjentowi w powrocie do zdrowia. Często pacjent w pełni zdaje się na Twoje rekomendacje i z nich korzysta. Są jednak tacy, którzy mimo Twojego trudu odwracają się i mówią to ja się jeszcze zastanowię. Poznaj dwa częste powody, które to powodują i dowiedz się co z nimi zrobić, żeby ułatwić sobie pracę. 
08.03.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jakich informacji można udzielić pacjentowi telefonicznie bez uznana tego za reklamę apteki? Jak należy przechowywać leki OTC i Rx z kodeiną? Jaką ilość recept na lek z importu docelowego powinien otrzymać pacjent od lekarza?
06.03.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Zastanawiasz się nad otwarciem własnej apteki? Najpierw musisz uzyskać pozwolenie na jej prowadzenie. Sprawdź, czy możesz zostać właścicielem apteki, jakie warunki musi spełnić lokal i jakie dokumenty przygotować do wniosku.
20.02.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czy czasami zastanawiasz się, jakby wyglądał Twój dzień pracy, gdyby do Twojej apteki przychodzili wyłącznie zadowoleni i mili pacjenci? A może coś innego dałoby Ci więcej satysfakcji z wykonywanej pracy?
13.02.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jak ubrać się na rozmowę o pracę, żeby wyglądać profesjonalnie i zwiększyć swoje szanse na posadę? A może strój nie ma żadnego znaczenia? Rozwiewamy wątpliwości: dress code to ważny aspekt spotkania rekrutacyjnego. Nie lekceważ siły wizerunku. Podpowiemy jak zadbać o każdy detal.
06.02.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Co mówią przepisy o wycenie torebki papierowej dla proszków niedzielonych? Jak postąpić z adnotacją przy dawkowaniu o braku ubezpieczenia? Czy farmaceuta na emeryturze ma dostęp do portalu gabinet.gov.pl?
30.01.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Planujesz dłuższe urlopy i kilkudniowe wyjazdy na 2023 rok? Najpierw sprawdź, jak rozkłada się kalendarz dni pracujących i wolnych od pracy. Przeanalizowaliśmy dla Ciebie terminarz świąt, żebyś mógł jeszcze lepiej zaplanować urlop i jak najdłużej cieszyć wypoczynkiem!
16.01.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Ile zarabia kierownik apteki, na jaką pensję może liczyć technik farmaceutyczny i o ile są wyższe pobory magistra farmacji? Czy płeć ma wpływ na wysokość zarobków i jak różnią się stawki w poszczególnych regionach Polski? Prześwietlamy krok po kroku „Raport płac 2022. Zarobki w aptekach w całej Polsce”.
02.01.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Wpis do rejestru farmaceutów daje Ci prawo do wykonywania zawodu farmaceuty. Aby móc z niego czynnie korzystać, musisz przejść weryfikacje formalną i merytoryczną, które dokonuje okręgowa rada aptekarska. Jakie musisz spełnić wymogi, żeby pozytywnie załatwić sprawę? Pomoże Ci nasz przewodnik.