O czym chcesz poczytać?

Rynek pracy

01.12.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czy apteka może odmówić wydania leku z kodeiną? Jak wygląda realizacja recepty papierowej bez podanego tytułu zawodowego lekarza? W jaki sposób zmienić status e-recepty bez korekty zestawienia? Czy można wydrukować i zrealizować receptę papierową z podpisem elektronicznym?
21.11.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Inflacja, wieloletni staż pracy, awans, a może dobre wyniki sprzedaży firmy – jest wiele powodów, dla których możesz zacząć myśleć o podwyżce. Zanim ją otrzymasz, czeka Cię rozmowa z pracodawcą. Jak i czym go przekonać? Poznaj sprawdzone techniki negocjacyjne.  
07.11.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
„Ile chce Pan / Pani zarabiać?” – to jedno z najczęściej zadawanych pytań na koniec rozmowy o pracę. Mimo że spodziewamy się, że padnie i mamy w głowie interesującą nas kwotę, pieniądze to zawsze krępujący temat. Nie chcemy powiedzieć za mało, żeby nie stracić, ale też boimy się, że jeśli zażądamy zbyt wiele, nie dostaniemy posady. Jak znaleźć złoty środek i z sukcesem zakończyć negocjacje? Podpowiadamy.
02.11.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Morfina, Kodeina, lek Ozempic i jeden wspólny problem - dawkowanie. Jak poprawnie wydać lek i jaki zapis na recepcie jest niewystarczający? A co jeśli pojawi się błąd w dawkowaniu na recepcie weterynaryjnej? Jak to jest z dawkowaniem maści? Sprawdź poniższe odpowiedzi i dowiedz się jak farmaceuta powinien postąpić.
24.10.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Coraz częściej słyszymy o wysokiej inflacji. Coraz bardziej odczuwamy wzrost cen kiedy robimy zakupy, tankujemy samochód czy spoglądamy na rachunki za media. Czy w związku z tym nasze pensje rosną w takim samym tempie, co inflacja? A może powinny? Sprawdźmy.
10.10.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Większa odpowiedzialność, awans, długi staż pracy bez wzrostu wynagrodzenia lub inflacja – powodów, dla których pracownik może poprosić o podwyżkę, może być wiele. Z drugiej strony przedsiębiorcy ponoszą coraz wyższe koszty prowadzenia działalności. Co jeśli jako pracodawca nie jesteś w stanie zaproponować wyższego wynagrodzenia, ale chcesz zatrzymać cennego pracownika? Rozważ poniższe opcje.
06.10.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jak wydać lek z recepty rocznej, jeśli według kodu EAN wypadł on z refundacji? Czy można wydać lek w mniejszej dawce? Jaką wielkość opakowania wydać w przypadku recepty na Tramal w kroplach? Czy można wydać zawiesinę zamiast tabletek?
26.09.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Poznaj Kasię. Na czwartym roku farmacji w ramach Programu Erasmus+, wybrała się na Uniwersytet Lublański, który znajduje się w stolicy Słowenii. Lublana, miasto niedoceniane przez studentów była jej pierwszym wyborem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zarówno organizacyjnych, jak i odczuciach Kasi związanych z wyjazdem zapraszamy na inspirujący wywiad!
12.09.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czy istnieje wzór pisma do WIF odnośnie chęci prowadzenia elektronicznej książki narkotycznej? Jak zaznaczyć powiązanie w korekcie zestawienia refundacyjnego? Jakie uzasadnienie podać we wniosku o zwolnienie apteki z prowadzenia środków odurzających grupy I-N i substancji psychotropowych grupy II-P?
29.08.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Szukasz pracy w farmacji? Zacznij od poznania polskiego rynku pracy. Jeśli jednak w kraju nie widzisz dla siebie perspektyw lub chcesz postawić kolejny krok w rozwoju swojej kariery, może warto zweryfikować możliwości zawodowe za granicą. Co powiesz na pracę w Szwajcarii? Sprawdźmy, jak wygląda branża farmaceutyczna w kraju, który jest światowym centrum przemysłu farmaceutycznego.