Praca w aptece

18.03.2024
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Ile zarabia farmaceuta pracujący w aptece w Polsce? Jeszcze nigdy nie było tak trudno odpowiedzieć na to pytanie. Obecnie rynkiem pracy rządzi ciągła zmiana. Niespodziewane wydarzenia, takie jak pandemia COVID-19, konflikt zbrojny Rosji z Ukrainą czy wysoka inflacja, odbiły się na kosztach życia i wynagrodzeniach – tych nominalnych i realnych. Wzrosty płac nie zawsze oznaczają podniesienie poziomu życia, bo nawet jeśli do portfela trafia więcej pieniędzy, szybciej i jeszcze więcej niż wcześniej z niego ubywa. Jakie to stawki aktualnie i czy odpowiadają na nasze bieżące potrzeby? Przeanalizujmy „Raport płac 2023. Zarobki personelu fachowego aptek”.
11.12.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Planujesz dłuższe urlopy i kilkudniowe wyjazdy na 2024 rok? Najpierw sprawdź, jak rozkłada się kalendarz dni pracujących i wolnych od pracy. Przeanalizowaliśmy dla Ciebie terminarz świąt, żebyś mógł jeszcze lepiej zaplanować urlop i jak najdłużej cieszyć wypoczynkiem!
13.11.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Teraz „apteka dla aptekarza” bardziej niż kiedykolwiek. Po nowelizacji Prawa farmaceutycznego, obowiązującego od 28 września 2023 roku, za nieuprawnione przejęcie apteki może grozić kara nawet 5 mln złotych. Czy zmiana ma szansę skutecznie uszczelnić rynek apteczny w Polsce?
28.08.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
NFZ ogłosił w Polsce koniec obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, czego konsekwencją jest  odebranie farmaceutom uprawnień do realizacji szczepień przeciw COVID-19. Koniec szczepień przeciw COVID-19 w aptekach 30 czerwca br. był ostatnim dniem stanu zagrożenia epidemiologicznego w na
07.08.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Już nie tylko dowód osobisty i prawo jazdy – nowa wersja aplikacji mObywatel 2.0 pozwali na pozyskanie elektronicznego wydania dokumentu Prawa wykonywania zawodu farmaceuty (PWZ). Będzie wygodnie, szybko i bezpiecznie, przekonują twórcy aplikacji rządowej.
11.04.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Wiesz już na co uważać w zarządzaniu pracownikami o różnym poziomie doświadczenia i motywacji. Dzisiaj dowiesz się jak rozmawiać, żeby rozwijać umiejętności Twojego zespołu.
03.04.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Zarządzanie zespołem pracowników to bardzo wielowątkowy obszar. Wymaga od kierownika wielu różnych umiejętności, wiedzy i przede wszystkim doświadczenia. Doświadczenie oczywiście nabywamy z czasem. Ważne jest, żeby miało ono solidne fundamenty o których powinien pamiętać każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z zarządzaniem. Z drugiej strony, osobom o wieloletnim doświadczeniu czasami w pędzie dnia codziennego umykają te najważniejsze elementy, które mają bezpośredni wpływ na jakość pracy zespołu oraz motywację, która przekłada się na zaangażowanie. 
20.03.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
W pierwszej części artykułu PUŁAPKA WIEDZY I KOMUNIKATY, KTÓRE RUJNUJĄ TWOJĄ ROZMOWĘ Z PACJENTEM poznałeś pułapkę wiedzy, która nie pomaga Ci w sprawnej obsłudze pacjenta. Dzisiaj powód drugi
10.03.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jesteś farmaceutą. Wkładasz wiele trudu i zaangażowania w obsługę pacjenta, chcąc mu dostarczyć jak najwyższej jakości porady. Zadajesz pytania, które mają Ci umożliwić jak najlepszą diagnozę a potem proponujesz konkretne preparaty, które mają pomóc pacjentowi w powrocie do zdrowia. Często pacjent w pełni zdaje się na Twoje rekomendacje i z nich korzysta. Są jednak tacy, którzy mimo Twojego trudu odwracają się i mówią to ja się jeszcze zastanowię. Poznaj dwa częste powody, które to powodują i dowiedz się co z nimi zrobić, żeby ułatwić sobie pracę. 
16.01.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Ile zarabia kierownik apteki, na jaką pensję może liczyć technik farmaceutyczny i o ile są wyższe pobory magistra farmacji? Czy płeć ma wpływ na wysokość zarobków i jak różnią się stawki w poszczególnych regionach Polski? Prześwietlamy krok po kroku „Raport płac 2022. Zarobki w aptekach w całej Polsce”.
REKLAMA
REKLAMA