Piątka na piątkę - narzędzia farmaceuty, dzięki którym będziesz na bieżąco z branżą

Piątka na piątkę - narzędzia farmaceuty, dzięki którym będziesz na bieżąco z branżą

AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
DATA PUBLIKACJI: 24.04.2020
Narzędzia farmaceuty - z czego korzystać, by być na bieżąco?

Praca w aptece wymaga ciągłego trzymania ręki na pulsie, by być zorientowanym w najważniejszych tematach branży farmaceutycznej. Zmiany przepisów, decyzje o wycofywaniu leków czy kwestie związane z realizacją recept - to tylko niektóre z zagadnień, wiedzę o których trzeba aktualizować codziennie. Przygotowywanie się z wymienionych zakresów jest niezbędne do wzorowego wykonywania zawodowych obowiązków. Jakiego typu narzędzia farmaceuty wykorzystać, by być na bieżąco z branżą farmaceutyczną?

Narzędzia farmaceuty - jak wybrać?

Zawód farmaceuty oznacza obowiązek lifelong learning, czyli kształcenia ustawicznego. Ciągły rozwój wiąże się ze zdobywaniem punktów edukacyjnych, które przyznawane są za szkolenia i kursy specjalistyczne. By nie utracić prawa wykonywania zawodu, farmaceuci są zobligowani do zdobycia 100 punktów edukacyjnych w ciągu 5 lat. Oprócz tego zadania, warto jednak zadbać o codzienną dawkę najświeższych informacji i najbardziej przydatnej wiedzy w pracy w aptece. Jak w gąszczu różnego typu mediów wybrać te najbardziej kompletne źródła? Prezentujemy narzędzia farmaceuty, które pomogą zapanować nad szumem informacyjnym.

Narzędzia farmaceuty - nasze propozycje

 1. MGR.FARM jestem farmaceutą
  MGR.FARM
  Serwis mgr.farm jest zdecydowanym numerem 1 wśród branżowych serwisów informacyjnych. Znajdziecie tu najważniejsze aktualności dotyczące rynków: farmaceutycznego oraz aptecznego. Dowiecie się, co w prawie piszczy, a także poznacie najnowsze wyroki sądów, komunikaty urzędów oraz lokalne ciekawostki. Zawsze na czasie, rzetelnie i ciekawie - z tym serwisem nie umknie Wam żaden farmaceutyczny news!
   
 2. Rx.edu.pl
  rx.edu.pl - narzędzia farmaceuty
  Niezbędnik dla wszystkich aptekarzy, borykających się z problematycznymi e-receptami. Gubicie się w gąszczu zmian prawnych, interpretacji oraz stanowisk? Serwis rx.edu.pl to recepta na Wasze farmaceutyczne bolączki! Serwis przygotowywany jest przez farmaceutów oraz ekspertów prawa farmaceutycznego. Tu znajdziecie odpowiedzi na wszystkie gnębiące Was pytania - zapewniamy, że żadne z nich nie pozostanie bez odzewu.
   
 3. Receptura.pl
  receptura.pl - narzędzia farmaceuty
  Recepura.pl to serwis dla farmaceutów i techników farmaceutycznych, którzy szukają informacji na temat receptury aptecznej. To kompleksowe kompendium wiedzy, gdzie znajdują się przepisy na leki recepturowe, opisy surowców farmaceutycznych oraz przykłady recept na leki robione. Dodatkowo, w codziennej pracy na recepturze przydadzą się dostępne w serwisie kalkulatory do przeliczania surowców.
   
 4. Aptekarz.pl
  Aptekarz.pl
  W misję zawodu farmaceuty wpisana jest opieka farmaceutyczna. W serwisie aptekarz.pl znajdziecie krótkie charakterystyki chorób, przeglądy lekowe, bazę wiedzy na temat leków, a także interesujące case studies - wszystko, co jest potrzebne, by pomóc każdemu pacjentowi, który zjawi się w Waszej aptece.
   
 5. Pharmassistant.pl
  Aplikacja Pharm:assistant - pomoc w codziennej pracy

  Pharm:assistant to branżowa nowość, która wspiera farmaceutów w sprawnym i efektywnym wykonywaniu codziennych obowiązków w aptece. Ta aplikacja mobilna w formie asystenta jest dostępna do pobrania na komputer oraz smartfon. Dzięki różnym funkcjonalnościom, osadzonym w aplikacji, błyskawicznie poradzicie sobie z obliczeniem dawki leku na e-receptach, określeniem potrzebnej ilości substancji w recepturze czy odnalezieniu kontaktu i procedury zamawiania leku w kanale interwencyjnym.
  Ponadto, aplikacja pozwala na poszerzanie swojej wiedzy - w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Wszystko to dzięki organizowanym w aplikacji konkursach i szkoleniach, dzięki którym - oprócz przydatnych informacji - możecie zdobyć punkty lub nagrody. Pharmassistant pozwala także na zapoznanie się z najnowszymi ofertami pracy z najbliższej okolicy.

REKLAMA

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA