Jak zatrudnić najlepszego kandydata do pracy w aptece?

REKLAMA

Jak zatrudnić najlepszego kandydata do pracy w aptece?

AUTOR: Daria Zyśk
DATA PUBLIKACJI: 16.02.2020
KATEGORIA:
Rekrutacja pracowników apteki

Skuteczna rekrutacja pracowników apteki zależy od wielu czynników, jednak najważniejszym etapem rekrutacji jest zdecydowanie rozmowa z kandydatami. Jak wśród napływających w odpowiedzi na ogłoszenie zgłoszeń znaleźć tego, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim wymaganiom?

Rekrutacja pracowników apteki - weryfikacja CV kandydatów

Dokładna i rzetelna weryfikacja napływających CV, z uwzględnieniem czynników spełniających oczekiwania wobec nowego pracownika powinna skutkować oszczędnością czasu. Na rozmowy rekrutacyjne zaprosisz bowiem wyłącznie tych kandydatów, których profil jest dla Ciebie najbardziej interesujący. Spotkanie z potencjalnym nowym członkiem Twojego zespołu powinno odbyć się w aptece, by kandydat mógł zapoznać się zarówno z ewentualnym miejscem pracy, jak i współpracownikami. Rozmowa jest kluczowym aspektem rekrutacji, podczas której masz możliwość lepszego poznania wybranych osób i zapytania o przebieg ich dotychczasowej kariery, a także motywację do podjęcia pracy właśnie w Twojej aptece.

Rekrutacja pracowników aptek - jak to zrobić?

Rekrutacja pracowników apteki - przygotowanie

Jako pracodawca musisz się do tego spotkania dobrze przygotować, by później zweryfikować umiejętności i oczekiwania potencjalnego pracownika oraz zbadać jego preferencje co do miejsca pracy. Zanotuj zagadnienia i kwestie, które chcesz uszczegółowić podczas wywiadu. Warto uzyskać od kandydata informacje dotyczące oczekiwań względem wysokości wynagrodzenia, możliwości rozwoju czy otrzymania benefitów pozapłacowych. Na wszystkie pytania swojego rozmówcy odpowiadaj konkretnie i szczerze, tak by uniknąć ewentualnych nieporozumień na początku potencjalnej współpracy. 

Zadbaj o odpowiednią komunikację z osobami, biorącymi udział w rekrutacji do Twojej apteki. Po zakończonych spotkaniach skontaktuj się ze wszystkimi kandydatami, przekazując finalną decyzję wraz z konstruktywnym komentarzem o jej powodach. Dzięki temu osoby biorące udział w rekrutacji na dane stanowisko unikną poczucia niepewności co do swojej zawodowej przyszłości, a także będą w stanie zweryfikować swoją postawę czy oczekiwania przed kolejnymi rozmowami o pracę. Ponadto, postępując w taki sposób, nie zostawisz po sobie złego wrażenia na przyszłość – kto wie, może w przyszłości zatrudnisz jednego z odrzuconych w danym momencie kandydatów?

Fragment artykułu, opublikowanego w: MGR 5/2019 (27), Pracodawco, rekrutuj z głową, s. 34-36

PRZECZYTAJ TAKŻE: