Zainteresowania i umiejętności w CV

Zainteresowania i umiejętności w CV

AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
DATA PUBLIKACJI: 28.02.2020
Zainteresowania i umiejętności w CV farmaceuty

W życiorysie farmaceuty, oprócz przedstawienia dotychczasowej ścieżki kariery zawodowej, ważne jest zaprezentowanie swoich kwalifikacji do wykonywania danego stanowiska oraz hobby. Jakie zainteresowania i umiejętności w CV magistra farmacji zwiększą szanse na rekrutacyjny sukces?

Konstruując swoje Curriculum Vitae, warto pamiętać o wszystkich jego częściach składowych, które mogą przekonać pracodawcę do danej kandydatury (CZYTAJ WIĘCEJ: Co musi zawierać twoje CV, żeby zwiększyć szanse na znalezienie nowej pracy?). Z całą pewnością nie można pominąć punktów, dotyczących zainteresowań i umiejętności. Wskazują one nie tylko kompetencje, niezbędne do sprawowania danej funkcji, ale również zaangażowanie w życie zawodowe i chęć rozwoju.

Umiejętności w CV magistra farmacji

Przy wymienianiu swoich umiejętności w CV magistra farmacji, należy podkreślić zarówno kompetencje miękkie, jak i twarde. Które z nich są istotne w przypadku pracy w aptece?

Oprócz umiejętności takich jak np. wykonywanie leków recepturowych czy realizacji recept, warto podkreślić swoje działania w celu rozwijania i aktualizowania wiedzy. Umiejętności farmaceuty można potwierdzić dokumentacją o odbytych kursach specjalistycznych. Mogą to być szkolenia dotyczące np. korzystania z najnowszego oprogramowania aptecznego czy bezpieczeństwa stosowania leków. Jednak kompetencje w CV nie muszą dotyczyć bezpośrednio wykonywanego zawodu. Warto wykazać znajomość języka obcego, umiejętność obsługi komputera i konkretnych programów, a także kompetencji miękkich - cech osobowości, które świadczą o charakterze, zaangażowaniu w pracę i rzetelną pomoc pacjentom.

Umiejętności w CV magistra farmacji

Umiejętności miękkie, które warto umieścić w CV:

  • umiejętność zarządzania zespołem,
  • odporność na stres,
  • odpowiedzialność,
  • umiejętność współpracy,
  • cierpliwość,
  • komunikatywność,
  • zdolność logicznego myślenia,
  • sumienne i dokładne wykonywanie obowiązków.

Zainteresowania w CV magistra farmacji

Przedstawienie zainteresowań w CV może być przyczynkiem do ciekawej dyskusji podczas rozmowy rekrutacyjnej. Jakie hobby warto uwzględnić w swoim życiorysie? Z pewnością pozytywne wrażenie zrobią pasje, związane z wykonywanym zawodem. W przypadku farmaceuty mogą to być to np. zainteresowania naukowe dotyczące psychologii czy opieki farmaceutycznej. Jeśli chodzi o pozazawodowe zainteresowania to przykuć uwagę pracodawcy czy pracownika agencji rekrutacyjnej mogą nietypowe hobby. W przypadku ich wymieniania warto pamiętać o precyzyjnym ich nazwaniu (np. zamiast “sport” wpisać konkretną dyscyplinę, a zamiast “historia” skupić się na ulubionym wydarzeniu czy epoce). Ważne, aby w CV nie kłamać i nie wskazywać tematów, o których nie mamy żadnej wiedzy.
 

REKLAMA

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA