Poszukiwanie pracy

27.11.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Nie wykorzystałeś w obecnej pracy całego urlopu, a czeka Cię zmiana miejsca pracy? Czy i kiedy taki urlop przepada, na jakich warunkach przechodzi i czy możesz ubiegać się o ekwiwalent pieniężny? Wyjaśniamy.
18.09.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Etap poszukiwania nowej pracy zawsze wywołuje stres. Nieraz musimy wyjść z własnej strefy komfortu, żeby zdobyć wymarzoną posadę. Nie jesteśmy w stanie wyeliminować napięcia całkowicie, ale możemy przygotować się mentalnie tak, aby towarzyszący stres był krótkotrwały i mobilizujący, a nie chroniczny i paraliżujący. Przedstawiamy 7 skutecznych sposobów na redukcję stresu podczas zmian w życiu zawodowym.
24.07.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Czy to już ten moment, aby myśleć o zmianie pracy? Czy myśl o poszukiwaniu nowego miejsca pracy przyszła niedawno, czy może jest już z Tobą jakiś czas i wciąż nie potrafisz podjąć decyzji? Sprawdź, jakie sytuacje powinny być dla Ciebie wyraźnymi sygnałami, że czas na ostateczny krok.
13.02.2023
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jak ubrać się na rozmowę o pracę, żeby wyglądać profesjonalnie i zwiększyć swoje szanse na posadę? A może strój nie ma żadnego znaczenia? Rozwiewamy wątpliwości: dress code to ważny aspekt spotkania rekrutacyjnego. Nie lekceważ siły wizerunku. Podpowiemy jak zadbać o każdy detal.
07.11.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
„Ile chce Pan / Pani zarabiać?” – to jedno z najczęściej zadawanych pytań na koniec rozmowy o pracę. Mimo że spodziewamy się, że padnie i mamy w głowie interesującą nas kwotę, pieniądze to zawsze krępujący temat. Nie chcemy powiedzieć za mało, żeby nie stracić, ale też boimy się, że jeśli zażądamy zbyt wiele, nie dostaniemy posady. Jak znaleźć złoty środek i z sukcesem zakończyć negocjacje? Podpowiadamy.
01.08.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Podawanie wieku w CV nie jest koniecznością, ale pamiętaj, że pracodawca może Cię o niego zapytać. Czy rekruter ma prawo żądać od Ciebie podania daty urodzenia i czy metryka w CV zwiększa szansę na zdobycie pracy? Zobaczmy, co na ten temat mówi prawo i praktyka.   
11.07.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Oferta ofercie nierówna. Nawet jeśli aplikujesz na to samo stanowisko w tym samym mieście. Zanim klikniesz „Aplikuj”, sprawdź, co warto przeanalizować, aby nie tracić czasu podczas rozmowy kwalifikacyjnej i uniknąć rozczarowania nową pracą.
27.06.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Perfekcyjne CV? To możliwe! Wystarczy trzymać się kilku podstawowych wskazówek, aby stworzyć kompletny życiorys zawodowy, który zwróci uwagę rekrutera i zwiększy szansę na rozmowę kwalifikacyjną. Zaczynając tworzyć dokument, warto zacząć od przygotowania struktury dokumentu oraz rozpisania poszczególnych sekcji. Jakie powinny się znaleźć w Twoim CV? Sprawdź i zwiększ swoje szanse na rynku pracy!
06.06.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Jak przygotować CV, żeby wyróżniło się na tle innych aplikacji? Musisz przyciągnąć uwagę rekrutera. Jak jednak pokazuje praktyka, łatwo przesadzić w drugą stronę. W poniższym poradniku podpowiemy Ci, jak to zrobić profesjonalnie i skutecznie.
30.05.2022
AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
Sieci aptek. Czym właściwie są i jakie firmy prowadzą działalność w Polsce? Przyjrzyjmy się największym grupom aptekarskim w kraju i sprawdźmy, gdzie szukać w nich pracy.
REKLAMA
REKLAMA