Apteki sieciowe w Polsce - lista. Gdzie szukać pracy jako farmaceuta?

Apteki sieciowe w Polsce - lista. Gdzie szukać pracy jako farmaceuta?

AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
DATA PUBLIKACJI: 30.05.2022

Sieci aptek. Czym właściwie są i jakie firmy prowadzą działalność w Polsce? Przyjrzyjmy się największym grupom aptekarskim w kraju i sprawdźmy, gdzie szukać w nich pracy.

 

Apteka sieciowa – czym się charakteryzuje?

 

Apteka sieciowa to placówka będąca częścią firmy, której właściciel zarządza różnymi filiami pod tym samym szyldem. Apteki w ramach sieci dzielą właściciela i nazwę, ale również usługi i produkty oraz strategię komunikacji i prowadzenia biznesu. Sieć może dysponować kilkoma placówkami w danym regionie, ale również kilkuset sklepami na świecie.

 

22 najpopularniejsze sieci aptek w Polsce – lista

 

Blisko Ciebie

Apteki Blisko Ciebie z ponad blisko 30-letnim doświadczeniem prowadzą 30 placówek zlokalizowanych na Górnym Śląsku, w Zagłębiu oraz w Małopolsce.

Cef@rm 36,6

Historia firmy Cefarm Warszawa sięga 1951 roku – wtedy to powstała Centrala Aptek Społecznych. W 2002 roku Skarb Państwa zawarł umowę prywatyzacyjną z Farmacolem S.A. Obecnie, jako Sieć Aptek Własnych Grupy Kapitałowej Farmacol, firma działa pod nowym logo.

Centrum Zdrowia

Apteki „Centrum Zdrowia" to rodzinna sieć aptek z polskim kapitałem, na rynku od ponad 20 lat. Firma działa na terenie województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

Cosmedica

Cosmedica, od niemal 20 lat na rynku, to dziś ponad 80 placówek stacjonarnych na terenie całej Polski. Sieć obecnie rozwija sprzedaż online oraz tworzy marki własne: Medi Pharm, Life Care, Dermo Care.

Dbam o Zdrowie / DOZ S.A.

DOZ S.A. to spół­ka współpracująca z DOZ Ap­tekami Dbam o Zdro­wie, któ­re li­czą ponad 1 000 pla­có­wek. To obecnie największy pracodawca na polskim rynku aptecznym.

Dom Leków

Dom Leków to polska sieć aptek, której historia zaczęła się ponad 30 lat temu w Gdyni. Obecnie na terenie całego kraju działa 70 aptek, w tym placówki całodobowe oraz otwarte 7 dni w tygodniu.

Dr.Max

Dr.Max Polska to jedna z największych sieci aptek w kraju, która należy do międzynarodowego holdingu Dr.Max, lidera na rynku farmaceutycznym w Czechach i na Słowacji. Obecnie firma zarządza około 400 placówkami w Polsce.

Galen

Apteki Galen „Leki z Dobrej Strony” to sieć aptek, które działają w Polsce od roku 1990. Swoją działalność prowadzą w około 20 placówkach stacjonarnych oraz poprzez sprzedaż internetową.

Gemini

Apteki Gemini obecne są na polskim rynku od 1990 roku. Dziś firma prowadzi 200 aptek stacjonarnych na terenie całego kraju oraz aptekę internetową.

Główna

Pierwsza Apteka Główna powstała w 2003 roku w Katowicach, a obecnie firma prowadzi ponad 20 placówek stacjonarnych w województwach mazowieckim, śląskim i małopolskim oraz sprzedaż internetową.

HYGIEIA

Marka HYGIEIA istnieje na naszym rynku farmaceutycznym od 1990 roku i działa na Południu Polski. Rodzinna firma opiera się o 3 filary: apteki stacjonarne, hurtownię oraz aptekę internetową.

Niezapominajka

Marka „NIEZAPOMINAJKA – apteka dla całej rodziny” z siedzibą w Krakowie działa głównie na terenie Południa Polski. Sieć powstała w 2001 roku obecnie zarządza 70 aptekami, należącymi do kilku niezależnych firm.

Nowa Farmacja

Grupa Nowa Farmacja, założona w 2006 roku, to obecnie ponad 180 aptek stacjonarnych własnych i partnerskich we wszystkich regionach Polski, a także sprzedaż prowadzona za pośrednictwem apteki internetowej. Od 2011 roku firma oferuje współpracę w ramach modelu partnerskiego i franczyzy.

Prima

Grupa Aptek Prima (GAP), utworzona przez niezależnych przedsiębiorców w 2006 roku w Wielkopolsce, obecnie prowadzi 150 aptek w 14 województwach Polski.

Słoneczna

Początki Aptek Słonecznych sięgają 1991 roku. To w tym roku powstała pierwsza apteka w Łodzi i do tej pory firma skupia się na działalności w województwie łódzkim. Obecnie w tym regionie zarządza blisko 20 placówkami.

Stylowa

Apteki Stylowe znajdziemy głównie w województwach: wielkopolskim, łódzkim, lubuskim i dolnośląskim. Obecnie sieć prowadzi w kraju około 50 placówek.

Super-Pharm

Koncepcja marki Super-Pharm opiera się na połączeniu 3 filarów: apteki, drogerii i perfumerii w jednym miejscu. Międzynarodowa sieć zawitała do Polski w 2001 roku, skupiając się na sprzedaży w dużych ośrodkach miejskich. Obecnie prowadzi w kraju 75 tzw. drugstores.

Wracam do Zdrowia

Pierwsza apteka Wracam do Zdrowia powstała w Czersku w 1990 roku. Dziś rodzinna firma zarządza ponad 50 placówkami w województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim i zachodniopomorskim.

Zdrowe Ceny

Firma Zdrowe Ceny od ponad 10 lat rozwija swoją sieć aptek na Południu Polski. Obecnie zarządza ponad 50 placówkami, głównie w średnich i małych miastach.

Zdrowit

Polska Grupa Zdrowit prowadzi od 2004 roku „Apteki Zdrowit” oraz "Apteki Zdrowit+". Obecnie ilość placówek zarządzanych przez sieć, które są zlokalizowane głównie na Południu kraju, to ponad 80.

ZIKO Apteka

Pod marką ZIKO działają w Polsce punkty apteczne ZIKO APTEKA, punkty dermokosmetyczne ZIKO DERMO, apteka i drogeria internetowa oraz salony optyczne ZIKO OPTYK. Obecnie to jedna z największych sieci aptecznych w kraju, która prowadzi ponad 165 placówek na zasadach

Z Uśmiechem

Apteki z Uśmiechem to Grupa Aptek Współpracujących, które działają głównie w centralnej Polsce. Obecnie otwartych jest ponad 50 placówek. Firma prowadzi również sprzedaż online.

*Firmy zostały zaprezentowane w kolejności alfabetycznej

 

Praca w aptece sieciowej

 

Wśród zalet pracy w sieciach aptek można wymienić stabilne zatrudnienie, wiarygodnego pracodawcę czy stałe wsparcie merytoryczne. Farmaceuci cenią duże firmy także za większą możliwość rozwoju zawodowego.

Jeśli szukasz ofert pracy w aptekach sieciowych, śledź dedykowane serwisy z ogłoszeniami największych pracodawców farmaceutycznych na rynku. Na portalu Praca.farmacja.pl codziennie znajdziesz nowe propozycje pracy od takich grup, jak DOZ, Słoneczna, Zdrowit, Niezapominajka, Gemini, ZIKO czy Super-Pharm.

 

REKLAMA
REKLAMA

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA