Praca dla farmaceuty - laboratorium, produkcja, hurtownia

Praca dla farmaceuty - laboratorium, produkcja, hurtownia

AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
DATA PUBLIKACJI: 27.03.2020
Praca dla farmaceuty - możliwości

Praca dla farmaceuty w aptece - to najbardziej popularny, ale nie jedyny scenariusz, na który mogą zdecydować się absolwenci studiów na kierunku farmacja. Farmaceuta na rynku farmaceutycznym ma możliwość pracy zarówno w firmie farmaceutycznej, hurtowni czy laboratorium, a także w produkcji farmaceutycznej. Czym się różnią?

SPRAWDŹ: APTEKI PRYWATNE I SIECIOWE - PORÓWNANIE

Praca dla farmaceuty - możliwości

Przed farmaceutami, szukającymi swojej zawodowej ścieżki, stoi wiele możliwości wykorzystywania zdobytej podczas studiów i stażu wiedzy oraz umiejętności. Zajmując się pracą w produkcji farmaceutycznej, osoby sprawują kompletną opiekę nad całym procesem tworzenia nowych leków, a także monitoringiem przeprowadzanych badań klinicznych. Firmy farmaceutyczne zabiegają o absolwentów studiów, posiadających najświeższą fachową wiedzę, aby jak najlepiej odpowiadać na rynkowe zapotrzebowania i trendy. Praca w laboratorium farmaceutycznym, oprócz perfekcyjnego opanowania materii ze studiów farmaceutycznych, wiąże się z posiadaniem szerokiej wiedzy z zakresu chemii. Z kolei zatrudnienie w hurtowni farmaceutycznej co do zasady przypomina obrót lekami i wyrobami leczniczymi znany z apteki, jednak opiera się na realizowaniu zbiorczych, dużych liczebnościowo zamówień. W firmach farmaceutycznych osoby po studiach farmaceutycznych mogą liczyć na szerokie spektrum zadań do wyboru - pracę w dziale sprzedaży czy zajmowanie się marketingiem farmaceutycznym.

CZYTAJ WIĘCEJ: PRACA POZA APTEKĄ - MOŻLIWOŚCI ZAWODOWE FARMACEUTY

Laboratorium, hurtownia, apteka - praca dla farmaceuty

Praca dla farmaceuty - jak podjąć wybór?

Będąc na początku zawodowej drogi i nie posiadając większego doświadczenia, na pewno ciężko podejmować decyzje i wybierać kierunek rozwoju. Dla większości farmaceutów pierwszym krokiem zawodowym jest apteka, gdzie oprócz wiedzy na pewno trzeba wykazać się dużymi umiejętnościami interpersonalnymi. Firmy farmaceutyczne najczęściej zatrudniają kandydatów, którzy oprócz szerokiej wiedzy, odznaczają się umiejętnościami, niezbędnymi do pracy w danym dziale, np. aktywna sprzedaż, kreatywność i zacięcie marketingowe, analityczne myślenie. Dla wielu farmaceutów kryterium wyboru miejsca pracy są: stabilność zatrudnienia oraz wysokość wynagrodzenia. Zarobki na rynku farmaceutycznym są bardzo zróżnicowane - sięgają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych w zależności od miejsca pracy i odpowiedzialności za podejmowane decyzje i wykonywane obowiązki. Farmacja jest branżą wciąż rozwijającą się, więc z pewnością zapotrzebowanie na pracowników w różnych sektorach będzie rosło. Na farmaceutycznym rynku pracy niewątpliwie będzie pojawiało się coraz więcej zróżnicowanych stanowisk dla farmaceutów.
 

REKLAMA

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA