Rozmowa rekrutacyjna po angielsku - jak się przygotować?

Rozmowa rekrutacyjna po angielsku - jak się przygotować?

AUTOR: Ilona Gołąbek-Karaś
DATA PUBLIKACJI: 30.09.2020
Rozmowa rekrutacyjna po angielsku - jak przebiega?

Polscy farmaceuci z uwagi na wyższe finanse, możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia oraz atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia coraz częściej decydują się na podjęcie pracy poza granicami kraju. Do najczęściej obieranych destynacji należą kraje Unii Europejskiej oraz Wielka Brytania. Jednym z najważniejszych elementów całego procesu rekrutacji jest rozmowa kwalifikacyjna w języku obcym, co stanowi dodatkowe wyzwanie dla kandydata. W trakcie spotkania, osoba ubiegająca się o pracę musi dowieść swojej wiedzy, kompetencji oraz zdobytych umiejętności twardych i miękkich. Jak zatem przebiega rozmowa rekrutacyjna po angielsku i jak się do niej przygotować?  

Proces rekrutacji możemy podzielić na dwa etapy. Pierwszych z nich stanowi wysłanie bądź złożenie osobiście do wskazanego miejsca wymaganych dokumentów - CV oraz listu motywacyjnego. Osoby wyselekcjonowane spośród kandydatów zostają zwykle zaproszone do kolejnego etapu rekrutacji - rozmowy kwalifikacyjnej. 

Rozmowa kwalifikacyjna - najczęściej zadawane pytania

Rozmowa kwalifikacyjna bardzo często oparta jest o pewien schemat, który przedstawia, jakie pytania mogą zostać zadane przez rekrutera. Do najczęściej poruszanych zagadnień podczas tego typu spotkań należą:

Rozmowa rekrutacyjna po angielsku - na co zwrócić uwagę?

Rozmowa kwalifikacyjna stanowi jeden z najważniejszych i najbardziej stresujących etapów rekrutacji dla aplikanta, zwłaszcza gdy ma być przeprowadzona w języku, którym nie posługujemy się na co dzień. Zastosowanie powyższych wskazówek w przygotowaniu do tej ważnej konwersacji może okazać się nieocenioną pomocą oraz zwiększeniem szansy na zdobycie wymarzonej pracy.

SPRAWDŹ TAKŻE: EMIGRACJA FARMACEUTY DO NORWEGII – JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WYJAZDU?

Biogram autorki: Ilona Gołąbek-Karaś - absolwentka Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, aktywna zawodowo farmaceutka, redaktorka serwisu mgr.farm, miłośniczka sztuki, literatury i podróży.
REKLAMA

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA