Studia podyplomowe dla farmaceutów

Studia podyplomowe dla farmaceutów

AUTOR: Redakcja praca.farmacja.pl
DATA PUBLIKACJI: 22.05.2020
Studia podyplomowe dla farmaceutów

Nauka kończy się na studiach? Nie w przypadku farmaceutów - oprócz obowiązku ciągłego kształcenia się, wynikającego z Rozporządzenia Ministra Zdrowia, można skorzystać z szerokiej oferty edukacyjnej dedykowanej magistrom farmacji. Jakie studia podyplomowe dla farmaceutów można odbyć w Polsce?

Studia podyplomowe dla farmaceutów mogą być szansą na podwyższenie swoich zawodowych kwalifikacji, rozszerzenie i aktualizację wiedzy zdobytej na studiach czy nabycie dodatkowych umiejętności, które mogą wpłynąć na dodatkowe perspektywy podejmowania pracy zawodowej, niekoniecznie w aptece.

CZYTAJ WIĘCEJ: NARZĘDZIA FARMACEUTY, DZIĘKI KTÓRYM BĘDZIESZ NA BIEŻĄCO Z BRANŻĄ

Studia podyplomowe dla farmaceutów - rodzaje

W ramach obowiązku ciągłego uczenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji można korzystać z oferty doraźnej, takiej jak konferencje, szkolenia, webinary czy kursy, za które farmaceuci otrzymują punkty edukacyjne. Studia podyplomowe są formą edukacyjną, rozłożoną w czasie - najczęściej słuchacze spotykają się przez okres od 12 do 24 miesięcy (w zależności od tematyki kursu). Warto dodać, że mogą być one przeprowadzane wyłącznie w jednostkach organizacyjnych uczelni, które posiadają wśród swojej oferty studia na kierunku farmacja oraz mają akredytację.

Jakie tematy można realizować w ramach tzw. “podyplomówek”?

Co dają studia podyplomowe dla farmaceutów?

Czy warto korzystać z szerokiej oferty studiów podyplomowych? Z całą pewnością tak. Mimo, iż cena za cały kurs sięga najczęściej od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w przypadku chęci poszerzenia wachlarza swoich umiejętności i posiadania udokumentowania zdobytej wiedzy, warto sięgnąć po taką formę rozwoju.

CZYTAJ WIĘCEJ: PRACA POZA APTEKĄ - MOŻLIWOŚCI ZAWODOWE FARMACEUTY

Jakie korzyści może przynieść ukończenie farmaceutycznych studiów podyplomowych? Podnoszenie kwalifikacji może pozytywnie wpłynąć na budowanie ścieżki kariery, która nie musi ograniczać się wyłącznie do pracy w aptece. Wśród możliwości zawodowych wymienia się:

REKLAMA

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA